Forever Macedonia
macedonia.ucoz.com
Monday, 2019-01-21, 4:53 AM
Дома | Профил  | Log In Welcome Guest
Мени
Section categories
Анкета
Оценнка за мојкот сајт
Вкупно одговори: 257
Chat macedonia
Статистика

Total online: 1
Guests: 1
Users: 0


Пред дуелот, шпанската фудбалска федерација објави дека не постои рестрикции за играчи надвор од ЕУ, бидејќи „Суперкупот не е професионален натпревар" и со тоа предизвика незадоволство.

Суперкупот се игра во еден меч, а Барселона и Севиља треба да се сретнат во мароканскиот Тангиерс, но Андалузијците се заканија дека ќе бојкотираат ако Барса има повеќе од три играчи надвор од ЕУ во записникот.

На мечевите од Примера е дозволено да има само тројца играчи без пасоши на ЕУ, но во Федерацијата веруваат дека Суперкупот не треба да ги применува истите правила.

Играчи на Барса без пасоши на ЕУ се Видал, Малком, Артур и Марлон. Кутињо доби португалски пасош преку неговата сопруга, а Суарез и Меси веќе имаат државјанство на ЕУ.


Логирај се
Кредит
Your shopping cart is empty
Пребарубач
Пријатели
 • uCoz Community
 • uCoz Manual
 • Video Tutorials
 • Official Template Store
 • Best uCoz Websites
 • mreza.mk
 • kurir.mk
 • sitel.mk
 • republika.mk
 • skopjeairporttaxi.com.mk

 • Мрежа - Медиа © 2002 - 2019
  www.mreza.mk